24/02/2024 01:24
Search

Būs jāatklāj mediju īpašnieki – patiesie labuma guvēji

Rīga, 22.sept., LETA. Masu informācijas līdzekļu dibinātājiem un īpašniekiem, kuri ir kapitālsabiedrības, būs pienākums Komerclikumā noteiktajos gadījumos un kārtībā informēt komercreģistra iestādi par to patiesajiem labuma guvējiem – to nosaka šodien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”.

Ar aicinājumu atklāt mediju īpašniekus nāca klajā Latvijas Žurnālistu asociācija. Pēc asociācijas domām, šādi Latvijas mediju vide tiks padarīta caurskatāmāka un mazāk ietekmējama, tostarp mazināšoties ārvalstu oligarhu ietekme uz Latvijas informācijas vidi.

Likums arī nosaka, ka interneta vietni var reģistrēt kā masu informācijas līdzekli.

Saeima ar balsu vairākumu nolēma, ka tiesības dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus ir juridiskām un fiziskajām personām, kā arī personālsabiedrībām. Pēc deputāta Andra Šķēles (PLL) ierosinājuma no likuma tika svītrota prasība, ka šim mērķim Latvijā ir jāreģistrē firma.

Ar likuma grozījumiem tiek arī detalizēta masu informācijas līdzekļu reģistrēšanas kārtība Uzņēmumu reģistrā, tajā ierakstāmās ziņas, lēmuma par ieraksta izdarīšanas atlikšanu vai ieraksta izdarīšanas atteikumu nosacījumi.