13/04/2024 06:13
Search

Latvijas krievu un latviešu žurnālisti satiekas. Sadraudzības vakars.

 

Latvijā jau divus gadus ir Nacionālais preses klubs, kurā lielākoties satiekas latviešu žurnālisti. Jau kādu brīdi Latvijā ir arī Baltic Media club, kuru izveidojuši un kurā satiekas Latvijas krievu žurnālisti. Mēs esam sapratuši, ka mums beidzot ir jāsatiekas un jāiepazīstas. 
 
Aicinām visus Latvijas krieviski un latviski runājošos žurnālistus 3.oktobrī uz neformālu sadraudzības vakaru pie vīnas glāzes. Dienas kārtībā būs trīs galvenie jautājumi:
 
– Kas notiek Latvijā iznākošajos krievu un latviešu medijos? Kā jūtas tajos strādājošie žurnālisti?
– Kā latviešu medijiem būtu jāuzrunā krieviski runājošā auditorija, lai viņi patērētu latviešu medijus. Un otrādi: kā krieviski iznākošajiem medijiem būtu jārunā ar latviešiem.
– Cik būtiska ir valsts iejaukšanās, atbalstot noteiktus medijus ar mērķi veicināt sabiedrības integrāciju.
 
Vakaru atklāsim ar stundu garu paneļdiskusiju, kurā piedalīsies:
 
 Pēteris Zirnis, ziņu aģentūras LETA galvenais redaktors. LETA ir viens no nedaudzajiem medijiem Latvijā, kas cenšas apgūt gan latviešu, gan krievu auditoriju. Pēteris analizēs, kādas ir nacionālās biznesa īpatnības.
 Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja un Latvijas mediju eksperte. Anda regulāri seko līdzi un raksta recenzijas par notiekošo Latvijas medijos. Pirms darba akadēmiskajā vidē Anda bija praktizējoša žurnāliste.
Jurijs Aleksejevs, bijušais ilggadējs laikraksta “Bizness un Baltija” galvenais redaktors. Jurijs ir krieviski runājošo vidē populārā analītiskā portāla “IMHO klubs” (http://imhoclub.lv) dibinātājs. Portālā tiek publicēti analītiski raksti par sabiedrībai svarīgām tēmām, un to autori noteiktu laiku posmu pēc materiāla publicēšanas diskutē ar lasītājiem. 
Andrejs Šavrejs, avīzes “Тelegrāfs” sociālo ziņu un kultūras nodaļas vadītājs. 
 
Aktīvi iesaistīties diskusijās ar saviem viedokļiem un jautājumiem aicināti visi dalībnieki. Šobrīd zināms, ka uz pasākumu ieradīsies krievu kolēģi no avīzēm “Telegrāfs”, “Djelovije Vestji”, “Čas”, “Bizness un Baltija”, kā arī kolēģi no Latvijas Radio 4. 
 
Pasākums noritēs divās valodās – latviešu un krievu, atkarībā no tā, kurā valodā runātājam būs vieglāk izteikties.
 
Laiks: sanākšana no 18:30; 19:00 diskusijas sākums
 
Norises vieta: Pasākums notiks kafenīcā Birojnīca, Berga Bazārā. Tuvākā ieeja ir no Elizabetes vai Dzirnavu ielas. Karte:http://bergabazars.lv/lat/shops?v=39
 
Sadraudzības vakaru koordinē Latvijas Žurnālistu Asociācija un Baltic Media Club. Uz pasākumu aicināti visi Latvijas žurnālisti, ieskaitot kolēģus no Žurnālistu savienības un tos, kas nav biedri nevienā no profesionālajām organizācijām. Ieeja ir bez maksas.
 
Ja ir papildu jautājumi, lūdzu zvaniet:
Inga Spriņģe             29636884      
Jurijs Nikolajevs        28669075