24/02/2024 02:48
Search

Latvijas Žurnālistu asociācija aicina atbrīvot Pēteri Gresti

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) atgādina, ka 2015.gada 1.janvārī Ēģiptē notiks tiesa, kurā atkārtoti tiks skatīta žurnālista Pētera Grestes lieta. LŽALatvijas Žurnālistu asociācija aicina atbrīvot Pēteri Gresti aicina pievērst šim notikumam uzmanību ar mērķi panākt Grestes atzīšanu par nevainīgu un atbrīvot no apcietinājuma.

Jau vairāk nekā gadu Al Jazeera angļu kanāla žurnālists Pēteris Greste, kas ir Austrālijas un Latvijas pilsonis, kopā ar saviem kolēģiem Mohamedu Fadelu Fami un Baheru Mohamedu atrodas apcietinājumā cietumā Kairā.

Pēteris Greste ir nepatiesi apsūdzēts un notiesāts. Viņš ir darījis tikai savu žurnālista darbu, nepārkāpjot profesionālās ētikas principus. Pirms gada Greste nokļuva Ēģiptē nejauši – viņš turp devās, lai aizvietotu savu kolēģi, kurš bija devies atvaļinājumā.

Bet Pēteris Greste atrodas cietumā, jo ir notiesāts ar septiņu gadu cietumsodu par valsts drošības un stabilitātes apdraudējumu, nepatiesiem ziņojumiem par stāvokli Ēģiptē, sadarbību ar Musulmaņu brālību.

Saskaņā ar žurnālista tēva Jura Grestes sniegto informāciju, gaidot 1.janvāra tiesu, Pētera Grestes lietā, kurā iesniegts apelācijas lūgums, ir iespējami trīs scenāriji: iepriekšējo tiesas lēmumu pilnībā noraidīt un Pēteri Gresti atbrīvot, pašlaik spēkā esošo tiešas lēmumu atzīt un apstiprināt, nodot viņa lietu pārskatīšanai.

2014.gada laikā Latvijas Ārlietu ministrija, starptautiskās žurnālistu organizācijas, mediji, amatpersonas un daudzi Pētera Grestes atbalstītāji ir centušies panākt viņa atbrīvošanu.

Pirms izšķirošās tiesas dienas, tāpat kā pirms gada, LŽA aicina Latvijas Ārlietu ministriju un citas amatpersonas izmantot savas iespējas un veicināt Pētera Grestes atzīšanu par nevainīgu, panākot viņa atbrīvošanu.

LŽA uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji var apliecināt savu preses brīvības izpratni, boikotējot Ēģiptes kūrortus un nedodoties tūrisma braucienos uz šo valsti, kamēr žurnālists Pēteris Greste nav atzīts par nevainīgu un atbrīvots no apcietinājuma.

 

Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes vārdā

LŽA valdes priekšsēdētāja

Anda Rožukalne