03/10/2023 00:34

Latvijas Žurnālistu asociācija lūdz Ģenerālprokuratūru izmeklēt prokurora Jura Sidera rīcību


Latvijas Žurnālistu asociācija lūdz Ģenerālprokuratūru izmeklēt prokurora Jura Sidera rīcību

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Ģenerālprokuratūrā ar prasību veikt dienesta pārbaudi par prokurora Jura Sidera rīcību. LŽA ir aizdomas, ka J.Siders mēģinājis ietekmēt „Kurzemes Televīzijas” saturu.

Kurzemes tiesas apgabala prokurors J. Siders 2013. gada 11.septembrī zvanījis „Kurzemes Televīzijas” žurnālistes Irinas Kurganovas vīram, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes policistam, un pieprasījis nepublicēt I.Kurganovas ierakstītu telefoninterviju ar J.Sideru. Telefonintervija ierakstīta „Kurzemes Televīzijas” materiālam par prokurora J.Sidera izmeklētu lietu. Kurzemes tiesu apgabala virsprokurors Andris Mikuļskis sarunā ar LŽA pārstāvi ir apstiprinājis, ka prokurors J.Siders ir zvanījis žurnālistes I.Kurganovas vīram, bet zvana saturu neatklāj.  

Ja valsts amatpersona ir mēģinājusi ietekmēt žurnālistes darbu pirms savāktais materiāls parādījies atklātībā, šāda rīcība ir pretrunā ar Latvijas normatīvajos aktos nostiprināto preses brīvības principu, tā varētu saturēt cenzūras pazīmes un apdraud redakcionālo neatkarību. Turklāt ģimenes locekļu iesaistīšana jebkādu profesionālo attiecību kārtošanā ir uzskatāma par spiedienu un nav pieņemama. LŽA prasa Ģenerālprokuratūrai izmeklēt šo notikumu.

LŽA valde