16/04/2024 10:00
Search

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsludina konkursu par izciliem sasniegumiem žurnālistikā 2015.gadā

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsludina konkursu par izciliem sasniegumiem žurnālistikā 2015.gadā.

Balva tiks piešķirtas sešās nominācijās:

Ziņa/reportāža;

Apraksts/portrets;

Pētniecība/analītika;

Intervija;

Vizualizācija;

Atzīmējot vietējo mediju nozīmi un to eksistences apdraudējumu pašvaldību finansēto pseidomediju dēļ, LŽA valde šogad nolēmusi atjaunot nomināciju “Labākais darbs reģionālajos medijos”.

Kandidātus balvai izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, bet balvai var pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri. Darbiem jāatbilst šādiem kritērijiem:

a) Darbs ir sabiedriski nozīmīgs un aktuāls;

b) Darbs ir radījis rezonansi, ietekmējis procesus;

c) Darbā ievērota labas žurnālistikas prakse un tas atbilst LŽA Ētikas kodeksa principiem.

d) Darbs publicēts 2015.gadā.

Darbus piesaka ar anketas palīdzību http://www.latvijaszurnalisti.lv/izcilibas-balvas-anketa/ , kura līdz 18.02.2016. jānosūta uz elektronisko pastu izcilibasbalva@gmail.com, jāaizpilda mājas lapā vai pa pastu jānosūta uz Dzelzavas ielu 120S, Rīga, LV-1021.

Iesūtītos darbus vērtēs LŽA pilnsapulcē ievēlēta komisija, kuras sastāvā ir Dace Krejere, Māra Miķelsone, Anita Rozentāle, Anda Rožukalne, Vikija Valdmane.

Pagājušajā gadā ārpus parastajām kategorijām žūrija piešķīra arī speciālbalvu. LŽA valde ir nolēmusi, ka speciālbalvu turpmāk sauksim par Intas Brikšes piemiņas balvu, kas tiek pasniegta par izcilu ieguldījumu žurnālistikā. To nav obligāti jāpiešķir ik gadu – ja žūrija uzskata, ka kāds ir pelnījis, tad piešķir.

Laureātus paziņosim LŽA Izcilības balvu pasniegšanas ceremonijā, kas šogad norisināsies 18.martā.