17/06/2024 00:14
Search

Latvijas Žurnālistu asociācijai 1 gads!

Pirms gada dibinājām Latvijas Žurnālistu asociācija, lai aizstāvētu vārda un preses brīvību, uzlabot žurnālistu profesionālo vidi, veicināt diskusiju par profesionālajām un ētikas problēmām, aizstāvēt mūsu profesionālās, ekonomiskās un sociālās tiesības, kā arī uzlabotu likumdošanu.

Gada laikā LŽA ir pārstāvējusi žurnālistus intereses Saeimā spriežot par izmaiņām likumdošanā. Ministru Kabinetā esam aizstāvējuši žurnālistu tiesības stādāt brīvi, bez nevajadzīgiem ierobežojumiem. Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes veidotajā Sabiedriskajā konsultatīvajā padomē esam centušies rosināt kvalitatīvāku diskusiju par sabiedrisko pasūtījumu. Citu sabiedrisko organizāciju rīkotās diskusijās esam pārstāvējuši žurnālistu intereses..

Tāpat esam līdzdarbojušies Preses kluba rīkotājās diskusijās ar mūsu ārzemju kolēģiem, organizējuši vairākas lekcijas biedru tālākai izglītošanai.

Darbu ir uzsākusi arī LŽA Ētikas komisija, kura izskatījusi pagaidām tikai vienu sūdzību par mūsu organizācijas izstrādātā Ētikas kodeksa iespējamo pārkāpumu.

Gada laikā asociācijas biedru skaits no sākotnējiem 56 dibinātājiem ir pieaudzis līdz 77. Šajā laikā organizācijā savu darbību ir apturējušas trīs biedres – Sanita Jemberga, Ilze Nagla un Līga Menģelsone.