13/04/2024 06:53
Search

Latvijas Žurnālistu asociācijas konference

Tiešraide : 

 

2. septembrī norisināsies Latvijas Žurnālistu asociācijas rīkotā konference, kuras laikā tiks runāts par aktuālām tēmām pasaulē un Latvijā, kas cieši saistītas ar žurnālistiku. Ir izvirzītas četras galvenās diskusiju tēmas – mediju situācija Latgalē, mūsu žurnālistu pieredze aktīvās kara darbības laikā Ukrainā, Krievijas neatkarīgo mediju nonākšana Rīgā un politiķu skatījums uz nozari – politisko partiju un apvienību kultūras ministra amata kandidātu diskusija par mērķiem un nostāju jautājumos, kas skar medijus.

Konferencei un diskusijām būs iespējams sekot līdzi  tiešraidē no plkt.13:00 līdz 18:30, šeit, mūsu mājas lapā vai Facebook profilā.

Programma

13:00 Cik spēcīga ir Latgales mediju telpa?
Dalībnieki: Inna Plavoka (chayka.lv), Viktorija Nečajeva (Vietējā Latgales avīze), Dinija Jemeļjanova (Latvijas Televīzija Latgalē).
Vada: Renāte Lazdiņa (Latvijas Radio Latgales studija).

14:15 Latvijas žurnālisti karā: kāda ir pieredze un ko esam mācījušies?
Dalībnieki: Gints Amoliņš (Latvijas Televīzija), Indra Sprance (Latvijas Radio), Ieva Vārna (TV3), Jānis Vingris (TVNET).
Vada: Sanita Jemberga (Re:Baltica).

15:30 Rīga kā patvērums Krievijas neatkarīgajiem medijiem un žurnālistiem. Kāds no tā ieguvums lokāli?
Dalībnieki: Kirill Martynov (Novaya Gazeta Evropa), Denis Kamalyagin (Pskovskaya Guberniya), Anton Lysenkov (Spektr).
Vada: Rita Ruduša (mediju eksperte).

17:00 Es gribu būt Latvijas Republikas kultūras ministrs. Bet vai man rūp žurnālisti un mediji?

Piedalās kultūras ministra amata kandidāti no politiskajām partijām/apvienībām: Vita Anda Tērauda (Attīstībai/Par), Evika Siliņa (Jaunā Vienotība), Nauris Puntulis (Nacionālā Apvienība), Agnese Logina (Progresīvie), Abiks Elkins (SDP Saskaņa), Daiga Mieriņa (ZZS), Juris Saukāns (Apvienotais saraksts: Latvijas Zaļā partija, Latvijas reģionu Apvienība, Liepājas partija)
Vada: Aidis Tomsons (Latvijas Radio) un Vita Dreijere (Delfi.lv)

 

Konference un balvas pasniegšanas ceremonija par nozīmīgiem sasniegumiem žurnālistikā notiek sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Baltijas Mediju izcilības centru un ziņu aģentūru LETA.