18/07/2024 20:35
Search

Latvijas Žurnālistu asociācijas paziņojums par Zolitūtes traģēdijā bojā gājušo bēru atspoguļojumu medijos

 

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA), novērtējot mediju smago un profesionāli ētisko darbu Zolitūdes atspoguļojuma laikā, žurnālistu pausto līdzjūtību, cieņu, atbalstu visiem cietušajiem un iesaistītajiem, aicina respektēt bojāgājušo cilvēku tuvinieku izteikto vēlmi, lai mediji nepiedalās un neatspoguļo bojāgājušo bēres.

Ceram, ka LŽA biedri un citi mediju profesionāļi ar cieņu izturēsies pret sērojošo piederīgo tiesībām uz bēru ceremonijām, kurās atvadīšanos no tuviniekiem netraucē mediju klātbūtne. Aicinām katrā konkrētā gadījumā saskaņot mediju piedalīšanos vai nepiedalīšanos Zolitūdes traģēdijā cietušo bērēs.

Vienlaikus, apzinoties mediju profesionāļu intensīvo darbu Zolitūdes traģēdijas atspoguļoma dienās, vēršamies pie mediju vadītājiem un īpašniekiem ar lūgumu izvērtēt nepieciešamību organizēt psiholoģiskās palīdzības sniegšanu un adekvātu atpūtas rezīmu žurnālistiem, ziņu redaktoriem, operatoriem, producentiem, režisoriem, ziņu moderatoriem un citiem mediju darbiniekiem, kas uz spēku izsīkuma robežas strādājuši un strādā, sniedzot informāciju par Zolitūdes traģēdiju.

Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes vārdā

LŽA valdes priekšsēdētāja

Rīgā, 2013.gada 24.novembrī