18/07/2024 21:03
Search

Latvijas Žurnālistu asociāciju turpmāk vadīs “Delfi” galvenais redaktors Filips Lastovskis

Par Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāju piektdien ievēlēts portāla “Delfi” galvenais redaktors Filips Lastovskis.

LŽA biedru kopsapulcē ievēlēta jauna valde, kurā darbosies Lastovskis, TV3 raidījuma “Nekā personīga” producente Arta Ģiga, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “De facto” žurnāliste Inga Šņore, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” žurnāliste Evita Puriņa, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja, aģentūras LETA redaktore Anastasija Tetarenko-Supe, laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece un aģentūras LETA galvenais redaktors Pēteris Zirnis.

Par valdes priekšsēdētāju biedri ievēlējuši Lastovski, kurš amatā nomainīs Zani Mači, kura atkārtoti uz LŽA valdi nekandidēja.

LŽA Ētikas komisijā strādās Aija Krūtaine, Jānis Buholcs, Aidis Tomsons, Zane Mače, Andrejs Mēters, Egita Jonāne un Gunta Sloga.

Savukārt LŽA Izcilības balvas komisijā ievēlēti Inese Braže, Marta Cerava, Anna Peipiņa, Arnis Krauze un Sarmīte Kolāte.

Par asociācijas revidentu atkārtoti ievēlēta Madara Fridrihsone.

LŽA darbības galvenie mērķi ir uzlabot žurnālistu profesionālo vidi, aizstāvēt vārda un preses brīvību, veicināt diskusiju par profesionālajām un ētikas problēmām, aizstāvēt žurnālistu profesionālās, ekonomiskās un sociālās tiesības, uzlabot un attīstīt masu mediju likumdošanu, sekmēt un rūpēties par biedru profesionālo apmācību un izaugsmi, rūpēties par žurnālistu mūžizglītību. LŽA patlaban ir 125 biedri.