17/06/2024 02:00
Search

LŽA aicina atklāti izvērtēt, vai LR valdes konkursā valdes priekšsēdētāja amatam izraudzīts labākais kandidāts

Iepazīstoties ar Latvijas Radio (LR) darbinieku atklāto vēstuli, Latvijas Žurnālistu asociācijas valde uzskata par pamatotiem vēstulē minētos argumentus un faktus, kuri liecina, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotajā konkursā uz Latvijas Radio valdes locekļu vietām par LR valdes priekšsēdētāju varētu nebūt izraudzīts iespējami labākais kandidāts.
LŽA valde uzsver, ka šo konkursu kopumā raksturoja atklātības trūkums, iespējams, tieši šis apstāklis arī novedis pie apšaubāma un nepārliecinoša rezultāta. 
Apzinoties, cik svarīga ir šāda amata kandidātu causkatāma izvērtēšana, LŽA valde aicina NEPLP nodot atklātībai konkursa dalībnieku LR tālākās darbības vīziju vērtējumus, kā arī publiskot  detalizētus NEPLP locekļu argumentus, kas noteica LR valdes priekšsēdētāja  izvēli.
Ja LR valdes priekšsēdētāja ievēlēšanas process izrādīsies neatbilstošs konkursa nolikumam un NEPLP nevarēs pamatot, ka konkursā pēc būtības uzvarējis iespējami labākais kandidāts, LŽA uzskata, ka LR darbinieku prasība rīkot jaunu konkursus uz valdes priekšsēdētāja vietu ir pamatota.
Ar mērķi saglabāt sabiedrības uzticēšanos NEPLP kā neatkarīgai un kompetentai iestādei, kuras darbība ietekmē Latvijas mediju vides kvalitāti, LŽA aicina NEPLP atbildīgi reaģēt uz LR darbinieku vēstulē minētajiem faktiem.
 
LŽA valde *
 
 
* Lai neietekmētu LŽA valdes nostāju, LŽA valdes locekle un NEPLP konkursa dalībniece Sigita Kirilka šī paziņojuma iniciēšanā un sastādīšanā nepiedalījās.