24/09/2023 23:07

LŽA aicina laikrakstu “Ludzas zeme” ievērot žurnālistikas standartus


Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valde aicina laikrakstu “Ludzas Zeme” ievērot atbildīgas žurnālistikas standartus, lai novērstu turpmākās apsūdzības par neslavas celšanu un stiprinātu žurnālistikas kvalitāti Latvijā.

Sabiedrības uzmanību piesaistījušajās laikraksta “Ludzas Zeme” publikācijās LŽA saskata vairāku žurnālistikas profesionālo pamatprincipu pārkāpumus – laikraksts nav gādājis par viedokļu daudzveidību, nav nodalījis ziņas no komentāriem un nav pildījis pienākumu pārbaudīt avotu sniegto informāciju. Laikraksts ir arī piedāvājis finansiālu atlīdzību par informācijas sniegšanu, kas ir kvalitatīvā žurnālistikā nepieņemama prakse. Šādi pārkāpumi deldē sabiedrības uzticību neatkarīgai žurnālistikai un īpaši kaitē reģionālo mediju autoritātei.

“LŽA iestājas par kritisku, bezbailīgu žurnālistiku, kas pilda varas kontroles funkciju. Taču jebkurai kritikai ir jābūt balstītai faktos, un žurnālistiem ir jāievēro demokrātiskās vērtībās balstīti profesionālie standarti, tādējādi stiprinot sabiedrības uzticību neatkarīgai presei,” uzsver LŽA valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša.

LŽA aicina “Ludzas Zemi” definēt redakcionālās vadlīnijas un ētikas principus, un piedāvā palīdzību to formulēšanā. “Asociācija ir gatava palīdzēt laikrakstam uzlabot redakcionālo praksi un sniegt patiesi kvalitatīvu pakalpojumu vietējai kopienai,” piebilst Ruduša.

 


2 Responses

  1. Piekrītu LŽA paziņojumam. Ludzā objektīva žurnālistika ir gandrīz svešvārds, jo ilgu laiku vadījās pēc principa – ko domāju, to rakstu. Vēl pavisam nesen redakcijā strādāja (rakstīja) tikai redaktores vīrs (vai tas ir ētiski, ka avīze ir ģimenes uzņēmums?) un ik pa laikam arī Anita Daukšte. Tagad pieņemti vēl rakstošie (visi bez žurnālista izglītības), kas strādā mājās.

  2. Kad pavēro kā Lemberga žurnālisti brūk virsū LŽA, tad nebrīnīšos ka Ludzas zeme ir Latvijas (ZZS)žurnālistu savienības biedre.
    Ģeniāli teikts!!! Linuža:”medijs(Ludzas zeme) ievēro žurnālista darba principus un standartus savu “iespēju robežās” :))))
    Tas ir tas pats ja prostitūta arī teiktu cenšos būt kārtīga, bet savu “iespēju robežās”.. ;)))