24/02/2024 01:31
Search

LŽA aicina Saeimā ievēlētās partijas ievērot atklātību un neparakstīt konfidencialitātes līgumu

Atsaucoties uz publiski izskanējušo informāciju par “KPV LV” ierosinājumu Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām slēgt konfidencialitātes līgumu, asociācijas vadītāja Ivonna Plaude norāda, ka šāda rīcība būtu nepieņemama.

Nepieņemami, ka sabiedrībai tik nozīmīgi jautājumi, kā, piemēram, valdības veidošanas process un būtisku reformu, to risinājumu piedāvājums tiktu noslepenots ar neizprotamiem un demokrātiskā sabiedrībā nepieņemamiem konfidencialitātes līgumiem. Šādi aicinājumi slēpt informāciju uzskatāmi par tiešu uzbrukumu vārda brīvībai un attiecīgi arī žurnālistu tiesībām veikt savu darbu,” norādīja Plaude.

Latvijas Žurnālistu asociācija uzsver, ka atbilstoši demokrātiskai praksei, laikā, kad partijas lemj par valstij būtiskām reformām un valdības sastāvu, informācijai par partiju nostāju un lēmumiem jābūt caurskatāmai un sabiedrībai ērti pieejamai.

Tāpat asociācija aicina ļoti rūpīgi vērtēt ideju atgriezties pie prakses  padarīt valdības sēdes atkal slēgtas. Šāda pieeja valdības darbam tika pārtraukta vēl pirms iestāšanās Eiropas Savienībā 2002. gadā.  Ņemot vērā atvērto datu principus un lēmumu pieņemšanas caurspīdīguma nozīmību, šāds solis var apdraudēt kvalitatīvu sabiedrības informēšanas procesu par valstiski nozīmīgiem jautājumiem.