20/07/2024 09:18
Search

LŽA aicina Valsts policiju atjaunot izmeklēšanu lietā par uzbrukumu žurnālistam Jākobsonam

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) ir satraukta, ka 2014.gada 29.decembrī Valsts policija izbeigusi kriminālprocesu par uzbrukumu portāla “Kompromat.lv” žurnālistam Leonīdam Jākobsonam, kas pirms nepilniem trim gadiem notika Rīgas centrā. LŽA aicina atjaunot izmeklēšanu un atrast vainīgos uzbrukumā žurnālistam.


Jau pirms diviem gadiem, kad notika uzbrukums, LŽA paziņoja, ka uzbrukums Leonīdam Jākobsonam liek bažīties, ka ir šķērsota trauslā robežšķirtne, kas atšķir demokrātiskas valstis ar brīvu presi no nedemokrātiskām valstīm ar daļēji ierobežotu vai ierobežotu presi. LŽA aicināja policiju ar vislielāko rūpību izmeklēt uzbrukumu Leonīdam Jākobsonam, kā prioritāru izvērtējot versiju, vai uzbrukums saistīts ar žurnālista profesionālo darbību.

LŽA atgādina, ka personām, kuras uzskata, ka viņu godu un cieņu ir aizskāris kāds žurnālists, ir tiesības prasīt gandarījumu likumā noteiktā kārtībā, vēršoties tiesā.

LŽA aicina arī žurnālistu Jākobsonu atklāt sava portāla un savas darbības finansētājus – tas veicinātu viņa profesionālās darbības caurskatāmību un sabiedrības uzticību sociāli atbildīgas žurnālistikas mērķiem.

LŽA valde