13/04/2024 05:52
Search

LŽA: Dafnes Galicias nogalināšana ir uzbrukums neatkarīgajai žurnālistikai

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pauž dziļu satraukumu par pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicias nogalināšanu un pieprasa nekavējošu un neatkarīgu viņas nāves apstākļu izmeklēšanu.

LŽA pievienojas citām pasaules žurnālistu un preses brīvības organizācijām, kas paudušas satraukumu un pieprasījušas Maltas varas iestāžu nekavējošu rīcību. Paziņojumus publicējušo organizāciju vidū ir Reporters Without Borders, Index for Censorship, Article 19, Comittee to Protect Journalists un citi. 

“Pētnieciskās žurnālistes nogalināšana Eiropas Savienības valstī ir uzbrukums neatkarīgajai žurnālistikai, kas demokrātiskā sabiedrībā pilda vitāli svarīgo sargsuņa funkciju, “ uzsver LŽA valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša. “Demokrātiskas valsts valdībai ir jānodrošina apstākļi, kuros neatkarīga žurnālistika var brīvi, bez bažām par fiziskiem draudiem žurnālistiem, pildīt savus uzdevumus.”

Karuana Galicia gāja bojā 16.oktobrī, uzsprāgstot viņas automašīnai. Galicia bija pazīstama savu korupciju atmaskojošo rakstu dēļ un, cita starpā, publicēja apsūdzības, kas Maltas premjerministru Džozefu Muskatu saistīja ar tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un ofšoru banku kontu izmantošanu maksājumu slēpšanai no Azerbaidžānas valdošās Alijevu ģimenes. Galicias publikācijas noveda pie ārkārtas parlamenta vēlēšanām Maltā. 

Kontakti:

LŽA valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša, 29805039, rita.rudusa@baltic.media

LŽA valdes priekšsēdētājas vietniece Nellija Ločmele, 29473690, nellija.locmele@gmail.com