25/09/2023 00:18

LŽA Izcilības balvas 2015 žūrija nosauc nominantus


Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) “Izcilības balvas” žūrijas komisija ir izvērtējusi iesniegtos balvas kandidātus un izraudzījusies balvas nominantus sešās kategorijās.

Balvas pretendentus šogad varēja pieteikt sešās nominācijās – ziņa/reportāža, apraksts/portrets, pētniecība/analītika, intervija, vizualizācija, kā arī tiks noskaidrots labākais darbs reģionālajos medijos.

Kandidātus balvai var izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, balvai var pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Pagājušajā gadā ārpus parastajām kategorijām žūrija piešķīra arī speciālbalvu. LŽA valde ir nolēmusi, ka speciālbalva turpmāk tiks saukta par Intas Brikšes piemiņas balvu, kas tiek pasniegta par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Šogad LŽA žūrija kategorijā “Ziņa/reportāža” nominējusi šādus autorus un darbus: LNT žurnālista Ulda Āboliņa reportāžu sēriju par bēgļiem Vācijā “Bēgļu krīze: mācība Latvijai”; “Latvijas Avīzes” žurnālista Toma Ancīša reportāžas par bēgļu dzīvi; LTV žurnālistes Lindas Slokas sižetu LTV raidījumā “de facto” „Krievijas oligarhs Magoņa svinībās”; LTV Ziņu dienesta operatora Ivo Ržepicka veikumu, nofilmējot politiķes Solvitas Āboltiņas reakciju Latvijas Pensionāru federācijas rīkotā piketa laikā; Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālistu darbu par 14.novembra rīta programmu “Labrīt” – pēc Parīzes teroraktiem.

Kategorijā “Intervija” nominēti šādi autori un darbi: žurnāla “Klubs” intervija „Vīra rota”, autors Aivars Pastalnieks; interviju cikls „Saprast Krieviju” portālā “Delfi”, autore Kristina Hudenko;  intervija ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti LTV raidījumā “1:1”, autors Gundars Rēders; žurnāla “Ir” intervija „Es gāju ar galvu sienā”, autors Aivars Ozoliņš; LTV7 raidījuma “Punkti uz i” lielā intervija ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, autors Oļegs Ignatjevs.

Kategorijā “Apraksts/portrets” nominēti šādi autori un darbi: Latvijas Radio žurnāliste Ina Strazdiņa, „Septiņi stāsti”; LTV raidījums “Adreses”, autori “VFS Films” un Mārtiņš Ķibilds; LTV filma „400 dienas, kas mainīja dzīvi”, ko veidoja Sandijs Semjonovs, Otto Ailts, Uģis Kronbergs; TV3 filma „Ievainotie”, autori Kristīne Žilde-Krēvica, Viktors Duks; Henrietes Verhoustinskas LTV  veidotais raidījums “Zaiga Gaile. Personība 100g kultūras”.

Kategorijā “Analītika/pētniecība” nominēti šādi autori un darbi: “Re:Baltica”, Ingas Spriņģes, Evitas Puriņas, LTV ziņu dienesta pētījums “Skola kā iespēja”; LTV raidījuma „Aizliegtais paņēmiens” īstenotā “Operācija „Bistro “Frics””; žurnālistes Indras Sprances raksts „Stabilizators” žurnālā “Ir”; Latvijas Radio Ziņu dienesta ierakstu sērija par advokāta Jāņa Dzanuškāna veikto pētījumu Rīgas domei; Inga Spriņģe, “Re:Baltica” pētījums „Kā nopelnīt miljonu no tiem, kam naudas maz”.

Kategorijā “Labākais veikums reģionos” nominēti šādi autori un darbi: Gaitis Grūtups, „Jelgavas novadam problēmas ar juridisko pakalpojumu iepirkumu”, “Zemgales Ziņas”; Agita Puķīte, Ivonna Plaude, raksti par Šlokenbekas dzirnavu ezera piesārņojumu, “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”; Vija Zariņa, Iveta Grīniņa, Inguna Spuleniece, Daina Tāfelberga, Juris Lipsnis, „Traģēdija uz līdzenas vietas”, “Kurzemnieks”; Inese Minova, „Ārstu trūkums Latgalē ir kā strutojošs augonis”, “Latgales Laiks”; Dace Mieriņa, “Vecāki «Sprīdīša» vadībai pārmet neinformētību”, “Talsu Vēstis”.

Kategorijā “Vizualizācija” nominēti šādi autori un darbi: Odita Krenberga, „Zolitūdes traģēdija: par ko apsūdz?”, LTV; Gada notikumu apskats “Non-fiction 2015”, LTV7; Gundega Gauja, Kārlis Dambrāns, Ilze Vanovska, “# 10 atmiņas – multimediāls stāsts”, Delfi; Krišs Salmanis, Voldemārs Dūdums, “Ļeņins/CalvinKlein” – žurnāla “Ir” vāks; Jānis Skruzis, Renārs Tučs, grafiks „Traģēdija Zolitūdē. Pēc diviem gadiem”, LETA.

Balvai pieteiktajam darbam bija jābūt sabiedriski nozīmīgam un aktuālam, tādam, kas radījis sabiedrībā rezonansi, ietekmējis procesus, tā veidotājs ievērojis labas žurnālistikas praksi, kā arī darbs atbilst LŽA Ētikas kodeksa principiem.

Pieteikumus vērtēja LŽA žūrija – Anda Rožukalne, Anita Rozentāle, Dace Krejere, Māra Miķelsone un Vikija Valdmane.

Konkursa laureāti tiks paziņoti LŽA Izcilības balvu pasniegšanas ceremonijā 18.martā.