18/07/2024 19:53
Search

LŽA paziņojums par mediju īpašnieku atklāšanu

Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Anda Rožukalne asociācijas vārdā izsaka gandarījumu, ka LR Saeima nepilna gada laikā izstrādāja un šodien pieņēma nozīmīgus grozījumus likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”, kas uzlabos mediju vides tiesisko regulējumu un palīdzēs medijiem palielināt sabiedrībai piedāvātā satura kvalitāti.

Nozīmīgākie grozījumi attiecas uz mediju reģistrācijas precedūru un nepieciešamību sniegt detalizētu informāciju par mediju īpašniekiem. No žurnālistu viedokļa ļoti svarīgi ir, ka Latvijā mediju tiesību aktos ieviests redakcionālās neatkarības jēdziens, kas ir ļoti nepieciešams, lai mediju profesionāļi varētu brīvi sniegt informāciju sabiedrībai.

“Šodien pieņemtajos grozījumos ieviesta iespēja reģistrēt interneta medijus – tas ir pirmais solis, lai sakārtotu šo strauji augošo mediju vidi. Tomēr uzskatu, ka mediju likumdošanā vēl nepieciešami vairāki uzlabojumi un nākotnē būtu jāveido jauns mediju vidi regulējoss tiesību akts,” norāda A.Rožukalne.