13/04/2024 06:26
Search

LŽA valde: Politiķu vēršanās pret raidījumu “Aizliegtais paņēmiens” nav pieņemama

29.martā Latvijas televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” žurnālisti atspoguļoja pašu veiktu pētījumu par antivielu veidošanos pēc Pfizer un AstraZeneca vakcīnām. Pēc raidījuma LTV saņēma virkni kritisku piezīmju un pat apsūdzības kaitniecībā, jo raidījums it kā apšaubīja vakcīnas AstraZeneca efektivitāti, demoralizējot cilvēkus un vairojot bailes no vakcinācijas.

LŽA atgādina, ka žurnālisti darīja savu darbu – uzdeva jautājumus. Iegūtos datus raidījuma veidotāji neinterpretēja, tas arī vairākkārt tika uzsvērts raidījumā. Var diskutēt, kas bija pareizi vai nepareizi konkrētajā raidījumā, bet viens ir skaidrs: vērsties pret žurnālistiem tā, kā tas notiek pašlaik, nav nedz pamatoti, nedz pieņemami. 

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) tagad vērtēs, vai “Aizliegtajā paņēmienā” nav pieļauti likumpārkāpumi. Tam piebalso arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!” ), kurš pats uz raidījumu neatnāca. Lai gan tieši viņa uzdevums  ir skaidrot ar vakcināciju saistītos procesus.

Ministra līdzdalība raidījumā bija sevišķi svarīga, jo bažas par Astra Zeneca vakcīnu sabiedrībā eksistēja arī pirms raidījuma. Veselības ministrijas pienākums bija sniegt atbildes uz žurnālistu jautājumiem. Bet tā vietā notiek bīstama vēršanās pret ziņnešiem.

Akceptējot tiesības ikvienam vērtēt mediju darbu, LŽA aicina politiķus un amatpersonas ievērot redakcionālās neatkarības principus.