24/02/2024 02:36
Search

LŽA valdes paziņojums Par Drošības policijas metodēm, izmeklējot informācijas noplūšanu

20.12.2013., Rīgā

  

 Par Drošības policijas metodēm, izmeklējot informācijas noplūšanu

 

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) publiski izskanējušo informāciju par Drošības policijas metodēm, izmeklējot informācijas noplūdi, vērtē kā satraucošu un nepieņemamu.

LŽA uzsver, ka, arī veicot kriminālprocesuālās darbības, bažas rada tas, cik pamatotas ir tādas metodes kā informācijas vākšana, noklausoties žurnālistu telefonsarunas, pārbaudot viņu korespondenci vai kādām citām metodēm pārbaudot, ar ko kontaktējas konkrēti žurnālisti. Nav pieņemami, ka žurnālistu noklausīšanās tiek sankcionēta ar mērķi vākt ziņas par viņu avotiem . Turklāt šādos gadījumos informācija tiek savākta neselekcionēti, respektīvi, noklausītas tiek arī sarunas ar citiem avotiem.

Šādi Drošības policijas vai citu izmeklēšanas iestāžu rīcībā var nonākt informācija par avotiem, ar kuriem kontaktējas žurnālists, tostarp arī par avotiem, kuru sniegtajai informācijai nav nekāda sakara ar izmeklējamo lietu. Šāda veida izmeklēšanas darbības apdraud gan žurnālistu iespējas vākt informāciju un pildīt profesionālos pienākumus, gan masu mediju redakcionālo neatkarību.

LŽA pauž neizpratni par Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta telpās notikušo dokumentu izņemšanu, kas, spriežot pēc publiski izskanējušās informācijas, notikusi bez atbilstošas tiesneša sankcijas.

Latvijas Žurnālistu asociācijas valde