16/04/2024 11:32
Search

Mūžībā devies ilggadējais laikraksta «Kurzemes Vārds» redaktors Andžils Remess

Piektdien, 26. augustā, mūžības ceļos devies ilggadējais laikraksta “Kurzemes Vārds” galvenais, vēlāk Goda redaktors, arī Goda liepājnieks Andžils Remess. 

Latvijas Žurnālistu asociācija novērtē viņa sniegumu mediju jomā un atceras viņu kā leģendu nozarē.

Vēl pēc 2015. gada, kad Remess aizgāja prom no aktīvā darba redakcijā “Kurzemes Vārds”, viņš joprojām turpināja ar saviem komentāriem, politiskajiem apskatiem un vēstures atskatiem balstīt laikrakstu. Paralēli tapa un dažādās izdevniecībās klajā nāca virkne Remesa sarakstītu grāmatu. Visas – saistītas ar Liepāju un liepājniekiem. 

Portāls irliepaja.lv ar Andžilu Remesu pēdējo reizi runāja pēc viņa grāmatas “Bez tiesībām kļūdīties” nākšanas klajā pērnpavasar, un toreiz redaktors un žurnālists apliecināja, ka padomā ir vēl citas ieceres. Bieži vien satikts uz Dzintaru ielas, netālu no savām mājām, Andžils Remess, allaž mundrs un optimistisks, labprāt pārmija kādu vārdu ar bijušajiem padotajiem. 

Andžils Remess dzimis 1938. gada 21.augustā Liepājā. Kopš 1960. gada strādāja žurnālistikā, un līdz 1971.gadam bija Liepājas pilsētas laikraksta “Komunists” korespondents, pēc tam – līdz 1995. gadam strādāja par avīzes “Komunists”, pēc tam – “Kurzemes Vārds” atbildīgo sekretāru. No 1995. gada bija laikraksta “Kurzemes Vārds” desmitais redaktors. 1988. gadā piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātā žurnālista nosaukums, 2019. gadā – Goda liepājnieka tituls. 

Remess sarakstījis grāmatas “Liepājas futbola spožums un ēnas”, “Liepājā, Pasta ielas namiņā”, stāstu par diviem rokasbumbas tiesnešiem Jāni Ķuzuli un Andri Vītolu – “Koncerts divām svilpēm ar orķestri. 15 gadi pasaules handbola elitē”, autobiogrāfisko “Kara ēna sekoja man”, Raimonda Paula dzīves un daiļrades apkopojumu “Dzīve kā ziņģe”, kopā ar Dinu Beltu – grāmatu par Liepājas populārās mūzikas vēsturi “Liepājas populārās mūzikas stāsti”, stāstus par Liepājas bohēmu “Reiz Liepājā…”, līdzgaitniekam Ērikam Hānbergam veltīto “Nezināmais Hānbergs”, grāmatu par Liepājas lomu Latvijas likteņgaitās “Liepājas rūdītie”, kopā ar Kristīni Pastori – “100 stāsti par Grobiņas novadu” un citas.

Latvijas Žurnālistu asociācija izsaka visdziļāko līdzjūtību Andžila Remesa ģimenei un tuviniekiem. 

Atvadīšanās no ilggadējā Liepājas laikraksta redaktora, daudzu grāmatu autora, žurnālista, publicista, Goda liepājnieka Andžila Remesa notiks piektdien, 2. septembrī, pulksten 15 no Liepājas Sv. Annas baznīcas uz Līvas kapiem.

 

Sarmīte Pujēna