17/06/2024 01:34
Search

Nacionālā apvienība mēģina ietekmēt LTV Ziņu dienesta redakcionālo neatkarību

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nosoda Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK paziņojumu par gatavību pieprasīt no Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora Edgara Kota paskaidrojumus par LTV7 14. marta ziņās demonstrēto sižetu un uzsver, ka pieprasot paskaidrojumus Nacionālā apvienība demonstrē neizpratni par redakcionālās brīvības principiem un ar administratīvām metodēm mēģina ietekmēt sabiedriskās televīzijas darbību.

LŽA atgādina, ka viens no demokrātiskas sabiedrības stūrakmeņiem ir viedokļu plurālisms un sabiedriskās televīzijas darbības pamatprincipos ir fiksēta apņemšanās nodrošināt viedokļu polaritāti. LŽA atzīst, ka, iespējams, LTV 7 14. marta ziņās demonstrētajā sižetā ir saskatāmas nepilnības, taču uzsver, ka žurnālistu darba izvērtējums gan šajā, gan citos gadījumos ir jāatstāj ekspertu un LTV satura redaktoru ziņā.

LŽA uzskata, ka parlamentā pārstāvēto politisko spēku mēģinājumi apšaubīt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, aicinot Latvijas Televīzijas administratīvo vadītāju skaidrot Ziņu dienesta darbu, apliecina, ka Latvijas politiķi, pat par spīti «ekskursijām» uz Latvijas Televīzijas Ziņu dienestu, vēl arvien nav izpratuši redakcionālās neatkarības un sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu patieso jēgu un sūtību. Ir īpaši nepatīkami, ka šādu mēģinājumu ietekmēt sabiedriskās televīzijas ziņu raidījumu saturu veic Nacionālās apvienības Saeimas frakcija, kuras biedru vidū ir vairāki bijušie žurnālisti.

Neapšaubot Nacionālās apvienības deputātu tiesības izteikt savu viedokli par sabiedriskajā televīzijā pārraidītiem sižetiem, LŽA aicina Nacionālo apvienību turpmāk atturēties no izteikumiem un rīcības, kas rada aizdomas par mēģinājumiem ar administratīvām metodēm ietekmēt sabiedriskās televīzijas Ziņu dienesta žurnālistu darbu.

 

LŽA valde.

One Response

  1. Ja VL nav tiesību prasīt paskaidrojumus par žurnālistu neētiskām darbībām, žurnālistiem pavisam noteikti nav tiesību izteikt jebkāda līmeņa publiskus nosodījumus :))