18/07/2024 19:20
Search

Par mediju ētikas padomi

 

Latvijas Žurnālistu asociācija aicina politiķus neiejaukties neatkarīgas institūcijas darbībā un to netraucēt, ļaujot izvērtēt objektīvi un pēc ētikas kodeksa kritērijiem jautājumus par mediju ētiku.

27.septembrī politisko partiju apvienība “Attīstībai/ Par!” nosūtījusi vēstuli Latvijas Mediju ētikas padomei. Savos sociālo mediju kontos partiju apvienība raksta, ka tas darīts „paužot sašutumu par žurnālista Egila Līcīša rakstā “Kaujinieciskais zviedru meitietis Grēta nav Grētiņa pie ratiņa” pausto nicinošo attieksmi pret klimata aktīvisti Grētu Tūnbergu.” Līdzās partija arī savā publiskajā ierakstā sociālajos medijos raksta “Pievienojies arī Tu! Dalies ar šo ierakstu un izsaki savu viedokli Latvijas Mediju ētikas padomei šeit: https://www.lmepadome.lv/iesniegt-sudzibu/”.

Vārda brīvība ir liela vērtība. To vajag izmantot diskutējot, nevis pieprasot sodīt vai cenšoties aizliegt jebko, kas nesakrīt ar paša domām.

LŽA aicina politiskās partijas un politiķus neizmantot žurnālistikas ētikas jautājumus sava publiskā tēla veidošanai un netraucēt neatkarīgas institūcijas darbu un lēmumu pieņemšanu. Biedrības uzdevumi ir definēti tās statūtos, tā vadās pēc ētikas kodeksa un tās biedri ir Latvijas mediju uzņēmumi, kas paļaujas uz lēmuma objektivitāti.

LŽA aicina politiķus darīt tiešo darbu- risināt mediju vidē samilzušas problēmas, kas saistās ar nopietniem finansējuma, pārvaldības, likumdošanas un atbalsta izaicinājumiem, nevis demonstrēt neizpratni par žurnālistikas žanru daudzveidību un mediju brīvību, kā arī traucēt neatkarīgu institūciju darbību.  

 

Latvijas žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja

Arta Ģiga

01.10.2019.