18/07/2024 19:31
Search

 Par negodīgu konkurenci un apšaubāmu rīcību mediju jomā Tukuma novadā

 Partiju apvienības “Nacionālā apvienība” valdei

Partijas līdzpriekšsēdētājam Raivim Dzintaram

LR Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

 

 

 Par negodīgu konkurenci un apšaubāmu rīcību mediju jomā Tukuma novadā

Neatkarīgās Tukuma ziņas” redakcijas darbinieki ir informējuši Latvijas Žurnālistu asociāciju (LŽA), ka Tukuma novada pašvaldības deputāti un darbinieki ierobežo viņu piekļuvi informācijai, kā arī pastarpināti veido un publicē materiālus, kuri apmelo un izplata nepatiesas ziņas par Neatkarīgo Tukuma ziņu (NTZ)  žurnālistiem un avīzi. 

Konkrēti runa ir par izdevumu “Tukuma Balss”, kuru Tukumā un Talsos izdod sabiedriskā labuma biedrība. Tā saturā nav ievēroti labas  žurnālistikas principi, piemēram, atspoguļot abu pušu viedokļus, tie izplata maldinošu un arī, iespējams, apmelojošu informāciju par NTZ darbiniekiem. Lai gan izdevums nav pakļauts pašvaldībai, LŽA rīcībā esošā informācija liecina, ka tas tiek veidots ar pašvaldības atbalstu un tā veidošanās iesaistās pašvaldības darbinieki, kas ir arī Nacionālās apvienības biedri.

Demokrātiskas valsts pamati ir saistīti ar vārda brīvību un arī neatkarīgiem medijiem. Latvijas reģionālie mediji jau gadiem cīnās par savu finansiālo neatkarību, lai nodrošinātu iedzīvotājiem objektīvu un daudzpusīgu informāciju. Mēģinājumi graut šos medijus, vai ierobežot viņu pieeju informācijai, negatīvi ietekmē iedzīvotāju informētību un spēju vērtēt un lemt par procesiem reģionā. Īpaši bīstami, ja tas tiek darīts ar politisku motivāciju, jo tas liecina par nevienlīdzīgu konkurenci un diskrimināciju pēc politiskās piederības.

LŽA aicina Nacionālo Apvienību, kuras rindās ir daudzi bijušie žurnālisti un kuru ministrs atbildīgs par mediju vidi Latvijā, pārrunāt notikušo ar apvienības biedriem, kas iesaistīti šajā situācijā, un pārtraukt mediju vidi diskreditējošo cīņu. Esam pārliecināti, ka tas nāks par labu gan medijiem, gan Tukuma novada iedzīvotājiem. 

 

Ar cieņu

LŽA valdes priekšsēdētāja

Arta Ģiga