20/07/2024 09:38
Search

Pasniegs “Izcilības balvas”

Piektdien, 16.martā, plkst.20 Reiterna namā par izciliem sasniegumiem žurnālistikā tiks pasniegtas Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) “Izcilības balvas”. Kandidātu atsaucība balvai bija liela – kopā iesniegti gandrīz 100 darbi. Visvairāk pieteikumi saņemti televīzijas, radio un preses kategorijā, mazāka atsaucība bija reģionālo mediju un interneta kategorijā.

Iesūtītos darbus vērtēja LŽA ievēlēta piecu cilvēku komisija, kurā bija Arnis Krauze, Gints Grūbe, Ainārs Dimants, Evita Puriņa un Lauris Zvejnieks. Kandidātus balvai varēja izvirzīt jebkurš, bet darbam bija jābūt sabiedriski nozīmīgam, tas radījis rezonansi, ietekmējis procesus, tā veidotājs ievērojis labas žurnālistikas praksi un darbs atbilst LŽA Ētikas kodeksa principiem. Kopējais balvu fonds ir 3000 eiro.

Pasākumā tiks pasniegta arī balva “Gada biedrs”. To saņems Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes žurnālistikas programmas vadītāja Anda Rožukalne, kura bija pirmā LŽA vadītāja un ieguldīja nozīmīgu darbu organizācijas tapšanā.