25/09/2023 00:35

Paziņo LŽA Izcilības balvas 2016 nominantus


Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) “Izcilības balvas” žūrijas komisija ir izvērtējusi iesniegtos balvas kandidātus un izraudzījusies balvas nominantus.

Balvas pretendentus šogad varēja pieteikt sešās nominācijās – ziņa/reportāža, apraksts, pētniecība/analītika, intervija, vizualizācija, kā arī tiks noskaidrots labākais darbs reģionālajos medijos.

Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, balvai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Tāpat atgādinām, ka 2015. gadā pirmo reizi ārpus parastajām kategorijām žūrija piešķīra arī speciālbalvu, ko komisija ik gadu var piešķirt par izcilu ieguldījumu žurnālistikā. Speciālbalva tiek saukta par Intas Brikšes piemiņas balvu.

 

Šogad LŽA žūrija kategorijā “Ziņa/reportāža” nominējusi šādus autorus un darbus:

 

Olga Dragiļeva, LTV, “Krima.Divi gadi pēc.” LTV Ziņu dienesta krievu valodas raidījuma “Ličnoje delo” sižets par notiekošo Krimā divus gadus pēc Krievijas aneksijas.

Uldis Āboliņš, LNT Ziņu dienests, Brexit reportāža – kopsavilkums nedēļu ilgai sižetu sērijai.

Ansis Īvāns, Delfi, “Delfi Doņeckas frontē”, reportāžu sērija no Ukrainas konflikta zonas. 

 

Kategorijā “Intervija” nominēti šādi autori un darbi:

Māra Miķelsone, IR, “Sagūstīts cilvēciski”, intervija ar profesoru Ivaru Lāci.

Sandra Ņedzvecka, Latvijas Radio 3, intervija ar vācu aktieri Ulrihu Matesu.

Toms Bricis, Aiga Pelane, Latvijas Radio Ziņu dienests, intervija  ar  Saeimas deputāti  Aiju  Barču.

 

Kategorijā “Apraksts” nominēti šādi autori un darbi:

 

Laura Dumbere, žurnāls ​SANTA, “Sieviete vai dieviete. Pārdomas par pārprasto sievišķību”​.

Ģirts Kasparāns, žurnāls ​”Mājas viesis”, “Mazulis brīvsolī”.  

Guntis Bojārs, LTV Ziņu dienests, dokumentālo filmu cikls ​”Bēgļiem ir sejas”.

 

Kategorijā “Analītika/pētniecība” nominēti šādi autori un darbi:

 

Inga Šņore, Linda Sloka, Matīss Arnicāns, Guntis Bojārs, raidījums “de facto”, LTV, “Finanšu policists no mātes-skolotājas manto pusmiljonu”.​

Antra Ērgle, “Bauskas Dzīve”, Ilze Kuzmina, “Latvijas Avīze”, Iļja Kozins, Latvijas Radio, Ivars Soikāns, LETA, Viktorija Puškele, Tvnet, Zane Mače, žurnāls “Ir” un Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne, projekts “Psihiatrijas krēslas zona”. 

Rudīte Spakovska, Annija Petrova, Laura Dzērve, Madara Fridrihsone, Dace Krejere, Ģirts Bišs, Latvijas Radio Ziņu dienests, sižetu sērija „Farmācijas neredzamā vara”.

 

Kategorijā “Labākais veikums reģionos” nominēti šādi autori un darbi:

 

Liba Mellere, LSM.LV autore Liepājā, eseja “Pieminot Kuldīgas ebrejus. Un ne tikai.”

Gunta Matisone, Latvijas Radio korespondente Vi​dzemē, “Gribu Tevi atpakaļ”, sižets gada apskatam par būtiskākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē.

Gaitis Grūtups, “Zemgales ziņas”, “Peldu ielā grib turpināt pirms krīzes iesākto būvi”, analītisks raksts par plānu celt lielveikalu “Depo” pie Lielupes promenādes.

 

Kategorijā “Vizualizācija” nominēti šādi autori un darbi:

 

Delfi, Černobiļa 30 gadus pēc katastrofas. ​

LTV, gada notikumu apskats “​Naktsputni”. ​

 

RE Baltica, “Kādai būtu jāizskatās Grigules apsveikuma kartītei”

 

Balvai pieteiktajam darbam bija jābūt sabiedriski nozīmīgam un aktuālam, tādam, kas radījis sabiedrībā rezonansi, ietekmējis procesus, tā veidotājs ievērojis labas žurnālistikas praksi, kā arī darbs atbilst LŽA Ētikas kodeksa principiem.

Pieteikumus vērtēja LŽA žūrija – Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša, Spriņģe, Rožukalne, Latvijas Radio Ziņu dienesta producente Dace Krejere un laikraksta “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” galvenā redaktore Ivonna Plaude.

Konkursa laureāti tiks paziņoti LŽA Izcilības balvu pasniegšanas ceremonijā 17.martā.


One Response

  1. Domāju, ka LŽA žūrija strādājusi profesionāli. Priecājos par Gaita Grūtupa nominēšanu kategorija “Labākais veikums reģionos”!