17/06/2024 01:47
Search

Vēstule biedriem 2019.gada jūnijs-jūlijs

Vasara pilnā plaukumā un notikumi mediju jomā karsti!

11.jūnijā Latvijas Žurnālistu asociācija kopā ar Delfi krievu redakcijas žurnālisti (un LŽA biedri) Kseniju Koļesņikovu aicināja biedrus uz protesta akciju Krievijā aizturētā Medusa žurnālista Ivana Golunova atbalstam.
Protesta akcija notika 10.jūnijā, tajā piedalījās krietni liels skaits žurnālistu. Par to liels prieks, jo solidaritāte ir mūsu stiprākais ierocis.

Liels paldies Ksenijai par iniciatīvu un biedriem par atbalstu!

Pie Krievijas vēstniecības notiek Latvijas Žurnālistu asociācijas rīkots pikets, lai atbalstītu Krievijā aizturētā Rīgā bāzētā interneta izdevuma “Meduza” žurnālistu Ivanu Golunovu.

12.jūnijā notika biedru kopsapulces turpinājums, kurā tika izlemti būtiski jautājumi par LŽA vēlētajām institūcijām un precizēti statūti.
Par rezultātiem var lasīt šeit


28.-29.jūnijā LŽA biedri gan kolektīvi, gan individuāli piedalījās sarunu festivālā Lampa. Bijām starp diskutētājiem, diskusiju vadītājiem un organizatoriem. Paldies Zviedru teltij par LŽA pieņemšanu savā paspārnē.
Ivonna Plaude Latvijas radio laivā intervēja Edgaru Kupču, Ilze Jaunalksne vadīja diskusiju par tiesiskumu, Sandijs Semjonovs iedziļinājās nodokļu diskusijās, Jānis Krēvics runāja par armiju un patriotismu, Ieva Alberte sprieda, kā latvieti izaudzināt par ģēniju.. un vēl daudzi citi. Plašākai informācijai var ieskatīties Lampas mājas lapā.

Jūlija sākumā jaunievēlētā valde devās ciemos pie iepriekšējās valdes priekšsēdētājs Ivonnas Plaudes uz Tukumu. Pārrunājām, ko un kā darīt un kā turpināt labi iesāktos projektus.
Viens no šiem projektiem ir publikāciju sērija par mediju vidi Latvijā.
Rakstus var lasīt šeit

Daži no LŽA biedriem bija saskārušies ar problēmām, strādājot tiesā. Proti, daži tiesneši nepamatoti ierobežo TV operatoru iespējas filmēt PIRMS procesa sākuma. LŽA vērsās pie Tiesu administrācijas un tiesnešiem ar lūgumu ievērot sabiedrības tiesības zināt tai svarīgu informāciju. Tiesneši solīja to pārrunāt un ņemt vērā.

Bet karstākie notikumu risinās Latvijas Radio. LŽA atbalsta Latvijas Radio Ziņu dienesta prasības sakārtot darba vidi un atalgojumu. Asociācija kā novērotājs piedalīsies sarunās starp LR valdi un Ziņu dienestu. Par jaunumiem ziņosim!

Šis ir īstais brīdis izmantot iespēju sakārtot mediju vidi kopumā. LŽA izmantos visas iespējas runāt un iniciēt nozares regulējumus, kas virzīsies uz mediju vides stiprināšanu.
Ja biedriem ir idejas, kas būtu jādara, dodiet ziņu!

NEPL padome atjauno Sabiedriski konsultatīvo padomi. LŽA darbam tajā deleģēja mūsu biedru Arni Krauzi. Atbilde no NEPLP vēl nav saņemta. Iepriekš SKP darbojās Jānis Buholcs, paldies viņam par šo darbu!

Vēl dažas praktiskas lietas- drīzumā mainīsies saziņas forma LŽA, sadarbībā ar Mana Balss izveidosim LŽA iekšējo saraksti, kas nebūs tik viegli pieejama ne LŽA biedriem. Par šo paldies LŽA biedram Didzim Meļķim. Gaidiet ziņas, kā tas darbosies!

Ir mainījusies LŽA juridiskā adrese, turpmāk tā būs reģistrēta SSE Riga Strēlnieku ielā 4A.

Un vēl- atcerieties par biedru naudu!

36 eiro jāpārskaita uz kontu
LV82RIKO0002013190076
Latvijas Žurnālistu asociācija
Reģistrācijas numurs 40008169633


Paldies un uz sadarbību!
LŽA valde 2019