18/07/2024 20:11
Search

Žurnālisti aicināti pieteikties palīdzībai, kas saistīta ar Covid-19 satura veidošanu

LŽA informē, ka ir pieejami vairāki atbalsta pasākumi žurnālistiem, kas saskaras ar grūtībām, ko rada Covid-19 atspoguļošana.

 

Covid 19 testi.

Ziņu žurnālistiem, TV operatoriem un fotoreportierim ar akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm ir pieejami valsts apmaksāti testi uz Covid-19.

Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, PVO izsludināto pandēmiju, Covid-19 transmisiju Eiropā, kā arī 2020. gada 12. martā Ministru kabineta izsludināto ārkārtas situāciju valstī, ir pieņemts lēmums uzsākt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu testēšanu ziņu žurnālistiem, TV operatoriem un fotoreportieriem ar akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm (klepus, drudzis, rīkles iekaisums, elpas trūkums) uz Covid-19.

Procesa koordinācija notiks, mediju atbildīgajam personai sazinoties ar Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) kontaktpersonu Artu Ģigu (arta.giga@gmail.com). Saziņā jānorāda sekojoša informācija: institūcijas nosaukums, atrašanās adrese, izmeklējamo personu skaits (kopā ne vairāk kā 30 personas vienas vizītes ietvaros) un atbildīgās personas kontakttālrunis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nodrošinās šo mediju darbinieku izmeklēšanu sadarbībā ar LŽA.

Šī iespēja paredzēta žurnālistiem, kuru darba pienākumi liek tikties ar cilvēkiem- ziņu žurnālisti, TV operatori, fotoreportieri. Testus veiks, ja ir inficēšanās pazīmes- klepus, drudzis, kakla iekaisums, elpas trūkums.

—————-

Psiholoģiskā palīdzība stresa pārvarēšanai

Ņemot vērā, ka darbs pie Covid-19 tematikas atspoguļošanas var būt psiholoģiski, emocionāli, sociāli un arī fiziski izaicinošs, pateicoties Baltijas Mediju izcilības centram un SSE Riga Mediju studiju centram, tiek piedāvāti atbalsta pasākumi mediju darbiniekiem, kuri strādā ar tematiku.

  • Baltijas Mediju izcilības centrs sadarbībā ar pasaulē vadošo resursu un palīdzības centru žurnālistiem Dart Center for Journalism and Trauma piedāvā bezmaksas sarunu sesijas Latvijas žurnālistiem, producentiem un citiem mediju jomas pārstāvjiem saistībā ar COVID-19 ārkārtas situāciju. BMIC piedāvā iespēju tikt uzklausītiem un sarunas gaitā nonākt pie jums vispiemērotākā risinājuma, kā arī saņemt papildu resursus par to, kā strukturēt savu laiku tā, lai uzturētu fizisko un garīgo veselību. Dart Center speciālisti ir pieredzējuši tieši darbā ar žurnālistiem ekstremālās situācijās visā pasaulē, tai skaitā COVID-19 izraisītās ārkārtas situācijas kontekstā, un labi orientējas žurnālistu darba specifikā. Viņu kompetence dod iespēju ne tikai īslaicīgi tikt galā ar problēmām, bet arī ilgtermiņā veidot atbalsta kultūru visā organizācijā, lai ekstremālās situācijās būtu gatavība un resursi reaģēt uz krīzi, nesagaidot izdegšanas sindromu un tamlīdzīgas izpausmes.

Pieteikties lūdzam mediju vai individuālus mediju jomas darbiniekus, rakstot uz gunta.sloga@baltic.media. Pieteikumā lūdzam norādīt savu vārdu, uzvārdu, tālruni un e-pastu, kā arī jums aktuālo problēmu vai tēmu. Sazināsimies ar jums par ērtāko sesijas laiku un platformu.  • SSE Riga Mediju studiju centrs sadarbībā ar Latvijas Psihoterapeitu biedrību un Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociāciju žurnālistiem un mediju darbiniekiem piedāvā nodrošināt trīs plānveida bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas ārkārtas situācijas laikā. Psihoterapijas speciālisti, ārsti psihoterapeiti vai psihologi nodrošinās fokusētu psiholoģisko atbalstu, kas palīdzēs pārvarēt krīzes izraisītās emocionālās reakcijas. Jūs tiksiet uzklausīts un saņemsiet psiholoģisko atbalstu no sagatavota un apmācīta speciālista. Ja piedzīvojat, ka stress ierobežo jūsu rīcībspēju un kļūst par apgrūtinājumu, lūdzu, piesakieties uz konsultāciju.

Pieteikties atbalsta saņemšanai var konfidenciāli pie Sabīnes Sīles-Eglītes pa tālr.: 28357783. Pieteikumā WhatsApp vai Signal aplikācijā lūdzu norādīt: 1. vārdu, uzvārdu; 2. sava medija nosaukumu, amatu; 3. vai vēlaties palikt anonīms; 4. ne vairāk kā divos teikumos uzrakstiet, kādēļ meklējat atbalstu.Plašāku informāciju par psiholoģisko atbalstu lūdzu skatīt pievienotajos dokumentos.

Paldies visiem, kas šajā laikā nodrošina saturu tik ļoti atšķirīgajos, izaicinošajos un arī bīstamajos apastākļos. Lūdzu, vērsieties pēc palīdzības, ja tāda ir nepieciešama.Cieņā,

LŽA valdes priekšsēdētāja

Arta Ģiga