06/06/2023 09:30

Žurnālistu asociāciju turpmāk vadīs LTV redaktore Zane Mače


Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētājas amatā piektdien ievēlēta Latvijas Televīzijas raidījuma “Kas notiek Latvijā?” redaktore Zane Mače.

LŽA biedru kopsapulcē ievēlēta jauna valde, kurā darbosies Sanita Jemberga, Arta Ģiga, Ivo Leitāns, Pēteris Zirnis, Zane Mače, Renāte Lazdiņa un Filips Lastovskis. Jaunā valde faktiski palikusi teju nemainīgā sastāvā, jo mainījies tikai viens loceklis – Annas Platpīres vietā valdē ievēlēts Lastovskis.

Par valdes priekšsēdētāju biedri ievēlēja Zani Mači, amatā nomainot Annu Platpīri.

LŽA Izcilības balvas komisijā turpmāk darbosies Marta Cerava, Ingūna Johansone, Inga Spriņģe, Inga Gorbunova un Arnis Krauze.

Savukārt LŽA Ētikas komisijā strādās Vita Dreijere, Jānis Buholcs, Evita Puriņa, Anna Platpīre, Aidis Tomsons, Kārlis Dagilis un Anastasija Tetarenko-Supe.

Tikmēr par asociācijas revidentu atkārtoti ievēlēta Madara Fridrihsone.

Kopsapulcē apstiprināts asociācijas 2022.gada pārskats, valdes un revidenta ziņojums.

LŽA darbības galvenie mērķi ir uzlabot žurnālistu profesionālo vidi, aizstāvēt vārda un preses brīvību, veicināt diskusiju par profesionālajām un ētikas problēmām, aizstāvēt žurnālistu profesionālās, ekonomiskās un sociālās tiesības, uzlabot un attīstīt masu mediju likumdošanu, sekmēt un rūpēties par biedru profesionālo apmācību un izaugsmi, rūpēties par žurnālistu mūžizglītību. LŽA patlaban ir 130 biedri.

LŽA ir Starptautiskās Žurnālistu federācijas un Eiropas Žurnālistu federācijas biedre, Latvijas Mediju ētikas padomes dibinātāja.